Ursynów buduje czynszówki. Zniknie kolejka po mieszkania?

Wreszcie ruszy budowa niemal 270 mieszkań komunalnych na Ursynowie. W środę dzielnica podpisała umowę z konsorcjum, które postawi pierwsze budynki. Dzięki osiedlu jest szansa, że kolejka po mieszkanie w tej dzielnicy po prostu zniknie.Urzędnicy z Ursynowa długo przygotowywali się do tej inwestycji. Dwa lata temu zapewniali, że prace zaczną się w 2009 r. Przeciągnęło się jednak postępowanie przetargowe: firma, która zaoferowała najniższą stawkę za prace, a nie została wybrana, poszła do sądu. Ten przyznał rację urzędnikom.

Na liczącej prawie 2 ha działce przy ul. Kłobuckiej (w pobliżu Wyścigów) powstanie duże osiedle dziewięciu budynków. Konsorcjum firm Remo-Bud Łódź oraz Helbau - Usługi Budowlane podpisało wczoraj umowę z dzielnicą na pierwszy etap osiedla: sześć budynków. W umowie zapisano, że trzy pierwsze mają być gotowe do końca sierpnia przyszłego roku. Zamieszka w nich 76 rodzin. W kolejnych trzech budynkach powstanie 115 mieszkań, które mają być gotowe na koniec 2012 r. Budynki będą różnej wysokości - od czterech do ośmiu kondygnacji.
Osiedle będzie wyposażone w rampy, windy i wejścia bez progów, tak by bez problemu mogły się po nim poruszać osoby niepełnosprawne. Na parterze będą lokale usługowe, w podziemiach garaże. Do tego plac zabaw dla dzieci, boisko i dużo zieleni. 

I etap inwestycji będzie kosztować 34 mln zł. Potem urzędnicy ogłoszą kolejny przetarg na wykonawcę II etapu. Dlaczego? - Rozpoznajemy, ile to będzie faktycznie kosztować - wyjaśnia Ryszard Zięciak, zastępca burmistrza Ursynowa.
Przed dwoma laty władze dzielnicy rezerwowały na kompleks przy Kłobuckiej ponad 65 mln zł. Okazało się jednak, że osiedle będzie tańsze. - I praktycznie rozwiąże nam problem braku mieszkań komunalnych - ocenia Ryszard Zięciak. - Kolejka liczy ok. 150 pozycji, jest dynamiczna. Na nowym osiedlu do dyspozycji dzielnicy będzie 70 proc. lokali, resztą zajmie się miasto.

Mieszkania przy Kłobuckiej dostaną nie tylko zakwalifikowane do przydziału osoby niezamożne, które czekają w kolejce. Szansę na nie mają również lokatorzy mieszkań socjalnych, których sytuacja materialna jest na tyle dobra, że poradzą sobie z wyższym czynszem. Na Ursynowie to 6,2 zł stawki bazowej za metr kwadratowy (dla osób, które mają kłopoty finansowe, są obniżki).

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna 27.06.2010r.

projekty osiedli
projekty hall produkcyjnych
projekty budynków biurowych
projekty hall magazynowych
projekty osiedli
projekty hall produkcyjnych
projekty budynków biurowych
projekty hall magazynowych
projekty osiedli
projekty hall produkcyjnych
projekty budynków biurowych
projekty hall magazynowych
projekty osiedli

OSIEDLE MIESZKANIOWE PRZY UL. KŁOBUCKIEJ W WARSZAWIE

Dla Urzędu Dzielnicy Ursynów zaprojektowaliśmy osiedle mieszkaniowe domów komunalnych, składające się z dziewięciu budynków z łączną liczbą 267 mieszkań oraz powierzchnią usługową i socjalną. Na terenie sąsiadującym bezpośrednio z bocznym torem wyścigów konnych na Służewcu, w narożniku ulic Kłobuckiej i Taborowej powstanie zespół budynków rozstawionych w formie palców u ręki na trójkącie działki. Zewnętrzne elewacje budynków znajdujących się na obrzeżach działki wykonane są w formie ciemnej taśmy okalającej całość założenia (grafitowa cegła), natomiast białe, wewnętrzne elewacje z kolorowymi wnękami loggii mają za zadanie wpuścić jak najwięcej światła do mieszkań i na zielone dziedzińce.

Powierzchnia całkowita osiedla: 31 506.23 m²
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 13 793.13 m²
Powierzchnia użytkowa usług: 1 050.04m²
Lokalizacja: ul. Kłobucka, Warszawa
Projekt: 2009 Realizacja 2011-2014
Inwestor: Urząd Dzielnicy Ursynów

Projekt powstał przy współpracy z firmą Portal Sp. z o.o. Sp.k.